This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
РЕЕСТР
РАДІОАМАТОРІВ-СПОСТЕРІГАЧІВ УКРАЇНИ
(станом на 01.01.2010)
 
РЕЕСТР
РАДІОАМАТОРІВ-СПОСТЕРІГАЧІВ УКРАЇНИ
(станом на 01.01.2010)

  1. UR5A Сумська область
  2. UR5B Тернопільська область
  3. UR5C Черкаська область
  4. UR5D Закарпатська область
  5. UR5E Дніпропетровська область
  6. UR5F Одеська область
  7. UR5G Херсонська область

Позывной
Ф.И.О.
Дата рождения
UX-G-2
Курашкин Сергей Федорович
30.12.71

  1. UR5H Полтавська оббласть
  2. UR5I- Донецька область

Позывной
Ф.И.О.
Дата рождения
US-I-301
Бондарь Юрий Анатольевич
30.01.50
US-I-304
Лазаревич Антон Николаевич
25.04.81
US-I-306
Кулаков Евгений Анатольевич
18.04.83
US-I-307
Ребров Станислав Иванович
19.07.39
US-I-318
Тютюнник Виталий Викторович
31.08.87
US-I-319
Козаков Сергей Валерьевич
31.12.87
US-I-332
Мельничук Андрей Витальевич
16.11.89
US-I-341
Читральян Тигран Артёмович
14.12.84
US-I-342
Читральян Рубен Артёмович
29.01.82
US-I-345
Александров Алексей Константинович
16.03.86
US-I-375
Несвит Сергей Андреевич
18.07.92
US-I-666
Рыбалко Александр Петрович
02.07.59
US-I-K365
КНП гор. Дворец детского и юношеского творчества


  1. UR5K Рівненська область
  2. UR5L Харківська область
  3. UR5M Луганська область
  4. UR5N Вінницька область
  5. UR5P Волинська область

Позивний
Ф.И.Пб.
Дата нар.
QTH
US-P-3
Гапонюк Архип Павлович
1937
c. Троянівка
US-P-5
Пашкевич Микола Олександрович
1949
М. Ковель
US-P-8
Витрик Анатолій Юрійович
1958
С. Уховецьк
US-P-9
Шарко Сергій Михайлович
1948
м Нововолинск
US-P-22
Федоренко Анатолій Васильович
1952
М. Луцьк
US-P-26
Оманюк Євген Адамович
1970
м Нововолинск
US-P-32
Мочичук Микола Олексійович
1951
м Ковель
US-P-33
Бомчук Григорій Федорович
1960
м Нововолинск
US-P-39
Кисельов Микола Миколайович
1960
м Ковель
US-P-47
Горайчук Григорій Григорович
1954
смт Маневичи
US-P-51
Фугіль Юрій Євгенович
1970
м Ковель
US-P-67
Тандура Евген Іванович
1949
м Луцьк
US-P-71
Середюк Георгій Олексійович
1944
м Берестечко
US-P-72
Клюка Віктор Іванович
1966
м Любомль
US-P-119
Надюков Сергій Юрійович
1959
м Володимир-Волинський
US-P-122
Малиновський Віталій Георгійович
1961
м.Ковель
US-P-123
Белкот Олександр Андрійович
1962
с.Стара Вижівка
US-P-127
Тимошко Валентин Федорович
1969
с.Житони
US-P-128
Гаган Олег Валентинович
1971
м.Володимир-Волинський
US-P-138
Панасенко Микола Миколайович
1962
м.Ковель
US-P-139
Нех Володимир Степанович
1954
м.Ковель
US-P-147
Мажула Іван Іванович
1964
м.Ковель
US-P-155
Шендерук Володимир Павлович
1947
м.Луцьк
US-P-160
Рябчиков Ігор Володимирович
1969
м.Луцьк
US-P-167
Судник Анатолій Миколайович
1959
м.Ковель
US-P-177
Жомерчук Віталій Тарасович
1968
м.Ковель
US-P-187
Рижко Руслан Анатолійович
1972
м.Ковель
US-P-190
Божик Богдан Олександрович
1978
м.Ковель
US-P-195
Пашкевич Володимир Миколайович
1972
м.Ковель
US-P-205
Редькович Валентин Іванович
1974
м.Луцьк
US-P-207
Татюк Андрій Петрович
1978
м.Луцьк
US-P-210
Рибчинчук Олег Степанович
1978
м.Луцьк
US-P-239
Лелько Святослав
1992
м.Володимир-Волинський
US-P-251
Гулевич Володимир Михайлович
1948
с.Грушівка
US-P-254
Молдаховський Володимир Степанович
1961
с.Забужжя
US-P-257
Михальов Микола
1992
м.Володимир-Волинський
US-P-271
Жалай Микола Сергійович
1969
м.Ковель
US-P-272
Волохатий Сергій Васильович
1980
м.Нововолинськ
US-P-273
Стеньчук Андрій Степанович
1981
м.Нововолинськ
US-P-276
Бусловський Сергій Борисович
1988
м.Нововолинськ
US-P-297
Зай Тарас Якович
1987
м.Нововолинськ
US-P-304
Рудчук Михайло Леонідович
1982
м.Ковель
US-P-323
Шульгін Сергій Олександрович
1986
м.Ковель
US-P-348
Грицюк Наталія Миколаївна
1985
м.Ковель
US-P-349
Кисельов Володимир Миколайович
1988
м.Ковель
US-P-368
Охманюк Андрій Євгенович
1994
м.Нововолинськ
US-P-369
Артеменко Василь Ігорович
1996
м.Нововолинськ
US-P-370
Артеменко Олександр Русланович
1997
м.Нововолинськ
US-P-371
Горний Олег Володимирович
1997
м.Нововолинськ
US-P-372
Троць Віктор Сергійович
1994
м.Нововолинськ
US-P-373
Міскевич Максим Володимирович
1996
м.Нововолинськ
US-P-374
Старченко Роман Сергійович
1996
м.Нововолинськ
US-P-375
Васийчук Валерій Васильович
1996
м.Нововолинськ
US-P-393
Бас Михайло Васильович
1987
м.Ковель
US-P-397
Савчук Андрій Сергійович
1995
м.Ковель
US-P-399
Петрук Роман Ростиславович
1992
м.Ковель
US-P-401
Остапенко Іван Володимирович
1994
с.Колодяжне
US-P-402
Москаленко Юрій Володимирович
1991
м.Любомль
US-P-405
Шульгач Володимир Вікторович
1996
м.Ковель
US-P-406
Яцина Павло Юрійович
1996
м.Ковель
US-P-407
Бенесько Сергій Андрійович
1993
м.Ковель
US-P-409
Гаврилюк Ярослав Ігорович
1997
м.Ковель
US-P-410
Ковальчук Андрій Петрович
1985
м.Володимир-Волинський
US-P-411
Хом"як Валерій Юрійович
1997
м.Ковель
US-P-412
Філіпчук Павло Олександрович
1983
м.Луцьк
US-P-414
Муцько Ігор Іванович
1970
смт.Іваничі
US-P-416
Демчук Павло Михайлович
1995
м.Ковель
US-P-417
Хорунжий Дмитро Олександрович
1992
с.Машів
US-P-418
Мельничук Руслан Володимирович
1995
с.Руда
US-P-419
Бархаба Олександр Вікторович
1999
м.Ковель
US-P-421
Киричук Олександр Віталієвич
1996
м.Ковель
US-P-422
Біянова Каріна Володимирівна
1997
м.Ковель
US-P-423
Кузьмичук Артем Васильович
1999
м.Ковель
US-P-426
Шевчук Веніамін Вікторович
1996
м.Ковель
US-P-1K
Станція юних техніків

м Ковель
US-P-2K
Спортивно-технічний клуб

м Луцьк
US-P-4K
Будинок Школяра

смт Стара Вижівка
US-P-6K
Навчально-виховний компл. № 11

м Ковель
US-P-7K
Загальноосвітня школа

с Колодяжне
US-P-9K
Загальноосвітня школа

с Машів

  1. UR5Q Запорізька область

Позивний
Ф.І.Пб.


UR5Q-9-01
Холостяков Віталій Сергійович


US-Q-2115
Бойко Олександр


US-Q-73
Горбунов Олександр Миколайович


US-Q-2
Тесленко Юрій Олегович



  1. UR5R Чернігівська область

Позивний
Ф.І.Пб.


US-R-1
Степаненко В.А.

Чернигов
US-R-2
Коваленко М.Н.

Чернигов
US-R-3
Герасименко А.Н.

Чернигов
US-R-4
Герасименко Н.А

Чернигов
US-R-5
Денисов В.П.

S.K.
US-R-6
Реус Л.В.

Чернигов
US-R-7
Кобрин С.И.

S.K.
US-R-8
Загривый А.Н.

М.Коцюбинск
US-R-9
Дмитриев К.Э.

Славутич
US-R-10
Лысенко О.В.

Бобровиц
US-R-11
Шкот И.П.

Козелец
US-R-12
Харковник Н.Ф.

Мена
US-R-14
Невмовенко С.Н.

Щорс
US-R-15
Труханов В. И.

Славутич
US-R-16
Зеленский С.А.

Чернигов
US-R-17
Поддубный А.С.

Н.Северский
US-R-18
Гордейко А.В.

Щорс
US-R-19
Клищенко Д.В.

Щорс
US-R-20
Калита А.А.

Чернигов
US-R-21
Кобеняк А.В.

Щорс
US-R-22
Моторка Б.И.

Щорс
US-R-23
Панёк А.Ю.

Щорс
US-R-24
Нещерет И.Г.

Остер
US-R-25
Охрименко Н.И.

Сосница
US-R-26
Охрименко В.П.

Сосница
US-R-27
Бочун В.В.

Митченки
US-R-28
Бида В.М.

Бобровица
US-R-29
Лысенко Д.Н.

Бобровица
US-R-30
Кравченко И.Н.

Бобровица
US-R-31
Кузьмин А.В.

Бобровица
US-R-32
Кузьмин С.В

Бобровица
US-R-33
Мощенко Е.М.

Бобровица
US-R-34
Литовка Р.В.

Бобровица
US-R-35
Ткалич Т.В.

Бобровица
US-R-36
Винниченко А.А

Бобровица
US-R-37
Шленчак О.С.

Бобровица
US-R-38
Дядюн С.Н.

Бобровица
US-R-39
Байдюк В.А.

Бобровица
US-R-40
Тринос С.Н.

Бобровица
US-R-41
Товкач В.И.

Бобровица
US-R-42
Плиска А.Г.

Бобровица
US-R-43
Плиска Ю.А.

Бобровица
US-R-44
Пинчук А.И.

Бобровица
US-R-45
Нагорный В.И.

Бобровица
US-R-46
Пидгайко М.В.

Бобровица
US-R-47
Демчук В.А.

Бобровица
US-R-48
Жоляк О.В.

Бобровица
US-R-49
Жоляк О.В.

Бобровица
US-R-50
Довгань А.Н.

Бобровица
US-R-51
Малюшицкий А.В.

Бобровица
US-R-52
Остапенко В.В.

Бобровица
US-R-53
Дерновой С.Г.

Бобровица
US-R-54
Лисовский П.А.

Бобровица
US-R-55
Пронин Ю.М.

Чернигов
US-R-56
Пронин М.Ю

Чернигов
US-R-57
Барбаш Р.С.

Бобровица
US-R-58
Надточей С.Н.

Чернигов
US-R-59
Плотник П.А.

Бобровица
US-R-60
Березинец М.В.

Тупичев
US-R-61
Чубарев В.В.

Бобровица
US-R-62
Ветров С.А.

Чернигов
US-R-63
Грицюк С.А.

Чернигов
US-R-64
Михневич С.В.

Славутич
US-R-73
Лукьянов С.В.

Нежин
US-R-77
Городний В.Н.

Чернигов
US-R-88
Новикова С.Н.

Чернигов
US-R-99
Полуян Н.А.

Анисов
US-R-100
Остапенко Н.В.

Лениновка

  1. UR5S Івано-франківська область
  2. UR5T Хмельницька область
  3. UR5U Киівська область
  4. UR5V Кіровоградська область
За офіційними даними UR7VA спостерігачів не зареєстровано

  1. UR5W Львівська область

Позывной
Ф.И.Пб.


US-W-1
Чліянц Г.А.
US-W-3
Петренко А.Г.
US-W-4
Роса Я.В.
US-W-5
Кривохіж С.В.
US-W-6
Щерба Ю.Б.
US-W-7
Агеев В.Б.
US-W-8
Михайлов Ю.Б.
US-W-9
Магнушевський М.Л.
US-W-10
Смирнов В.С.
US-W-11
Ермаков В.Д.
US-W-12
Верещинська Н.Б.
US-W-13
Чабан І.Г.
US-W-14
Чабан Ю.І.
US-W-15
Чабан К.І.
US-W-16
Чабан Д.І.
US-W-17
Бакум М.Г.
US-W-18
Мариняк В.В.
US-W-19
Герега Т.В.
US-W-20
Петелько О.В.
US-W-21
Капранов Д.Б.
US-W-22
Онишків Й.С.
US-W-23
СШ-45 м.Львова
US-W-24
СШ-22 м.Львова
US-W-25
СШ-мистецтв м.Радехів
US-W-26
СШ-9 м.Винники
US-W-27
Бенуш С.
US-W-28
Білоусов Д.В.
US-W-29
Анисимов М.В.
US-W-29
Анисимов М.В.
US-W-30
Ганович Р.
US-W-31
Троян І.М.
US-W-32
Мухтасов М.І.
US-W-33
Носенко С.М.
US-W-34
Кослик В.Ю.
US-W-35
Сімаков В.К.
US-W-36
Гельмас Г.М.
US-W-37
Гулинецький І.П.
US-W-38
Цигульов В.М.
US-W-39
Шпек Я.Т.
US-W-40
Стельмах І.О.
US-W-41
Сташків А.Ю.
US-W-42
СШ с.Чишки
US-W-43
Мулик С.М.
US-W-44
Макар С.Ю.
US-W-45
Сулик М.І.
US-W-46
Мокрий А.Я.
US-W-47
Федус Ю.М.
US-W-73
Агеева І.
US-W-88
Маринек О.

  1. UR5X Житомирська область

Позывной
Ф.И.Пб.
Дата нар.
QTH
US-X-1
Якименко Андрей Анатольевич

г.Малин
US-X-2
Демешок Роман Васильевич

г.Малин
US-X-3
Гармаш Александр Игоревич

г.Житомир
US-X-4
Задорожный Александр Сергеевич

г.Малин
US-X-5
Капустин Александр

г.Житомир
US-X-6
Ревчук Михаил Александрович

г.Малин

  1. UR5Y Чернівецька область

Позывной
Ф.И.Пб.
Дата нар.
QTH
US-Y-1
Ванзяк Володимир Васильович


US-Y-2
Скаб Степан Степанович


US-Y-3
Шквернюк Віктор Теофілович


US-Y-4
Ванзяк Віталій Володимирович


US-Y-5
Ванзяк Валерій Володимирович



  1. UR5Z- Миколаївська область

Позывной
Ф.И.О.
Дата рег.
US-Z-1
Петрушин Виктор Александрович
01.01.1994
US-Z-2
Кучеренко Олег Петрович
01.01.1994
US-Z-3
Пучико Александр Викторович
01.01.1994
US-Z-4
Гордеев Александр Владимирович
01.01.1994
US-Z-5
Сидоров Андрей Леонидович
01.01.1994
US-Z-6
Ткачук Сергей Анатольевич
01.01.1994
US-Z-7
Чернецкая Вера Николаевна
18.02.1994
US-Z-8
Онищенко Дмитрий Сергеевич
18.02.1994
US-Z-9
Олейников Андрей Викторович
05.03.1994
US-Z-10
Сунцов Игорь Анатольевич
05.03.1994
US-Z-11
Безабчук Виктория Александровна
05.03.1994
US-Z-12
Ильяшенко Александр Анатольевич
23.03.1994
US-Z-13
Ткаченко Виктор Иванович
23.03.1994
US-Z-14
Зозуля Игорь Викторович
23.03.1994
US-Z-15
Козлов Виктор Леонидович
23.03.1994
US-Z-16
Трусов Александр Михайлович
23.03.1994
US-Z-17
Борисов Дмитрий Федерович
23.03.1994
US-Z-18
Ганжа Александр Петрович
23.03.1994
US-Z-19
Вербицкий Александр Александрович
23.03.1994
US-Z-20
Иванов Юрий Петрович
23.03.1994
US-Z-21
Подынский Сергей Николаевич
23.03.1994
US-Z-22
Гольденберг Григорий Михайлович
23.03.1994
US-Z-23
Горун Игорь Викторович
23.03.1994
US-Z-24
Ткаченко Дмитрий Николаевич
23.03.1994
US-Z-25
Бондаренко Василий Иванович
23.03.1994
US-Z-26
Васильчик Александр Александрович
23.03.1994
US-Z-К27
Комсомольская СШ, с.Косомольское
23.03.1994
 
Николаевского р-на, Николаевской обл.
 
US-Z-28
Яровенко Сергей Владимирович
11.05.1994
US-Z-29
Малицкий Константин Ильич
20.05.1994
US-Z-30
Ушкалов Евгений Геннадьевич
20.05.1994
US-Z-31
Капинус Наталья Николаевна
20.05.1994
US-Z-32
Барановский Александр
20.05.1994
US-Z-33
Самарский Денис Владимирович
14.10.1994
US-Z-34
Тертычный Александр Станиславович
14.10.1994
US-Z-35
Стрелец Анжела Сергеевна
02.03.1995
US-Z-36
Козырева Татьяна Сергеевна
02.03.1995
US-Z-37
Крыжановская Ирина Владимировна
02.03.1995
US-Z-38
Нараивская Зоя Николаевна
02.03.1995
US-Z-39
Лысай Татьяна Анатольевна
02.03.1995
US-Z-40
Мохов Роман Сергеевич
02.03.1995
US-Z-41
Попов Александр Николаевич
02.03.1995
US-Z-42
Штыхно Григорий Николаевич
02.03.1995
US-Z-43
Емельянова Ольга Васильевна
02.03.1995
US-Z-44
Лобанов Павел Геннадьевич
02.03.1995
US-Z-45
Зиненко Андрей Викторович
02.03.1995
US-Z-46
Гриненко Иван Павлович
02.03.1995
US-Z-47
Потрываив Дмитрий Александрович
02.03.1995
US-Z-48
Филевский Денис Александрович
02.03.1995
US-Z-К49
Веселиновская районная СЮТ
02.03.1995
 
п.Веселиново, Николаевская обл.
 
US-Z-50
Рахуба Максим Михайлович
01.08.1995
US-Z-К51
Николаевский областной центр ТТУМ
03.11.1995
US-Z-52
Жиляева Татьяна Владимировна
05.02.1996
US-Z-53
Килин Александр Николаевич
05.02.1996
US-Z-54
Калинин Артем Сергеевич
05.02.1996
US-Z-55
Сухарев Владимир Иванович
28.03.1996
US-Z-56
Цымбал Константин Григорьевич
28.03.1996
US-Z-57
Махалов Алексей Васильевич
28.03.1996
US-Z-58
Бабаев Дмитрий Александрович
28.03.1996
US-Z-59
Жаданов Денис Владимирович
28.03.1996
US-Z-60
Козлов Андрей Сергеевич
28.03.1996
US-Z-61
Цыганенко Людмила Анатольевна
28.03.1996
US-Z-62
Кульчицкая Екатерина Викторовна
28.03.1996
US-Z-63
Гриженку Вера Георгиевна
28.03.1996
US-Z-64
Джулай Андрей Валерьевич
28.03.1996
US-Z-K65
СПТУ-21 г.Николаева (UR4ZXY, Солнцев Б.Л.)
28.03.1996
US-Z-66
Бугаев Руслан Анатольевич
18.03.1997
US-Z-67
Максимец Александр Васильевич
18.03.1997
US-Z-68
Фисун Дмитрий Николаевич
18.03.1997
US-Z-69
Жученко Александр Иванович
18.03.1997
US-Z-70
Джурмин Григорий Валерьевич
18.03.1997
US-Z-71
Меньшов Максим
18.03.1997
US-Z-72
Коломиев Виктор
18.03.1997
US-Z-73
Альбещенко Александр Павлович
09.12.1997
US-Z-74
Поляков Евгений Петрович
09.12.1997
US-Z-75
Волошин Андрей Юрьевич
09.12.1997
US-Z-76
Кушнир Владимир Викторович
09.12.1997
US-Z-K77
Новоодесская районная СЮТ, UR4ZYF
09.12.1997
US-Z-78
Кузнецов Олег Сергеевич
01.02.1998
US-Z-79
Кучер Сергей Сергеевич
01.02.1998
US-Z-К80
Спорт.клуб ОСОУ завода им."61 коммунара"
01.02.1998
US-Z-К81
Спорт.клуб ОСОУ завода ЮТЗ "ЗАРЯ"
01.02.1998
US-Z-К82
СТК ОСОУ ЧСЗ
01.02.1998
US-Z-83
Гайдаенко Ирина Викторовна
01.02.1998
US-Z-84
Дмитриева Альбина Андреевна
02.03.1998
US-Z-85
Богаченко Мария Валерьевна
02.03.1998
US-Z-86
Кохагно Сергей Сергеевич
02.03.1998
US-Z-87
Куличенко Андрей Александрович
24.03.1998
US-Z-88
Куличенко Анна Александровна
24.03.1998
US-Z-К89
Областной центр НТТУМ
27.11.1998
 
(UR4ZXE, Бондаренко В.И.)
 
US-Z-К90
Николаевская городская СЮТ
27.11.1998
 
(UR4ZWQ, Солнцев Борис Леонидович)
 
US-Z-К91
г.Вознесенск, Центр детского творчества
27.11.1998
 
(UR4ZYG, Севастьянов Анатолий Петрович)
 
US-Z-К92
пгт.Братское, Дом творчества учащихся
27.11.1998
 
(UR4ZYQ, Капинус Николай Николаевич )
 
US-Z-К93
г.Очаков, школа-лицей
27.11.1998
 
(UR4ZYD, Козак Федор Михайлович)
 
US-Z-К94
г.Южноукраинск, СЮТ
27.11.1998
 
(UR4ZYU, Дмитрик Михаил Васильевич)
 
US-Z-95
Тополь Дмитрий Анатольевич
27.11.1998
US-Z-96
Манзикер Павел Эдуардович
27.11.1998
US-Z-97
Рябуха Любовь Владимировна
26.01.1999
US-Z-98
Процкий Павел Сергеевич
26.01.1999
US-Z-99
Булаш Юрий Николаевич
15.04.1999
US-Z-100
Киселев Дмитрий Александрович
12.02.2001
US-Z-101
Фокин Максим Васильевич
12.02.2001
US-Z-102
Степанова Наталья Валентиновна
19.02.2001
US-Z-103
Чупалов Александр Сергеевич
17.02.2002
US-Z-104
Горлова Анастасия Валерьевна
20.04.2002
US-Z-105
Вдовенко Екатерина Валерьевна
20.04.2002
US-Z-106
Соколов Сергей Васильевич
20.04.2002
US-Z-107
Громов Александр Александрович
20.04.2002
US-Z-108
Губенко Елизавета Валерьевна
03.11.2003
US-Z-109
Беспалый Александр Викторович
03.11.2003
US-Z-110
Грицюк Андрей Николаевич
03.11.2003
US-Z-111
Усач Ольга Олеговна
21.01.2004
US-Z-112
Шевченко Виктория Игоревна
21.01.2004
US-Z-113
 
21.01.2004
US-Z-188
Литвинова Елена Анатольевна
05.03.2004
US-Z-114
Башкирева Виктория Сергеевна
14.01.2005
US-Z-115
Долмазен Юрий Ервансович
06.04.2005
US-Z-116
Ковбаса Игорь
06.04.2005
US-Z-117
Клименюк Дмитрий Сергеевич
06.04.2005
US-Z-200
Бублик Олег Павлович
05.04.2009
US-Z-201
Мазур Павел Дмитриевич
05.04.2009

  1. UU5J АР Крим
  2. UT5J м. Сімферополь
  3. UT5U м. Київ