This page is hosted for free by zzz.com.ua, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 41.60 UAH.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
return_links($CountVizibleLinks,$Block_options); } ?>

 


Навколосвітня подорож української яхти “Купава”
 
10 листопада 2009 року від причалу Київського міського крейсерського яхт-клубу відправилась у навколосвітню подорож невелика яхта “Купава”, довжиною всього 9.2 метри. Чотири українські сміливці прямують до Антарктики на наукову станцію ім. Академіка Вернадського. Вони пройдуть уздовж берегів Іспанії і Південної Америки. Далі, з Антарктики, їх шлях проляже через Тихий, Індійський і Атлантичний океани, Середземне море (загальна довжина шляху – приблизно 58 тис. км.). Найскладніша ділянка – мис Горн, який пройшли одиниці яхтсменів. Яхта “Купава” повинна стати першою українською яхтою, котра обігне мис Горн проти “шерсті”, тобто – з Атлантичного океану в Тихий, що значно ускладнює маршрут. Проте, це не лякає досвідчених яхтсменів. Подорож, за розрахунками екіпажу, триватиме приблизно півтора року.

Екіпаж:
Капітан яхти “Купава” Бондар Юрій Васильович – відомий яхтсмен та конструктор яхт, учасник кількох морських та океанських переходів (UT6UF).
Члени екіпажу:
Деймонтович Валерій Броніславович – ветеран яхт-клубу, найстарший член екіпажу, йому 72 роки.
Зубенко Андрій Віталійович – чемпіон України з вітрильного спорту (UT6UE).
Іллєнко Михайло Герасимович – яхтсмен, кінорежисер.
У дорогу з собою вони взяли 100 українських фільмів, бібліотеку книг. В різних країнах планується організовувати зустрічі з діаспорою, а в Антарктиці провести перший кінофестиваль для вчених. Там же Михайло Іллєнко хоче зняти кадри для своєї нової художньої стрічки про українця Івана Доценка, котрий колись потрапив у сталінські табори на Далекому Сході, зумів втекти, перебрався до Америки, де став вождем племені індійців. На шостому континенті будуть відзняті епізоди, які у фільмі проходять на Чукотці і Алясці.
Яхтсмени взяли в подорож декілька десятків банок тушкованого м'яса, консерви, згущене молоко, величезний мішок круп, макарони, сухофрукти, горіхи, цукор, а також 40 кілограмів меду і 37 кілограмів сала – подарунок друзів із Західної України.
Спонсорів у яхти немає, державу про допомогу також не просили. Плавання організовано тільки на особисті кошти екіпажу та завдяки безкорисній допомозі друзів.
Велику частину маршруту планується пройти під вітрилами. Але, в екстренних випадках, буде використовуватись і двигун. Отже, взяли з собою запас солярки, на якій також працює і бортова піч.
Яхта обладнана засобами радіозв’язку – короткохвильвою радіостанцією та двома ультракороткохвильовими. Юрій Бондар та Андрій Зубенко є радіоаматорами, то ж за певним розкладом і на домовлених частотах вони виходять в ефір, спілкуються з аматорами. Правда, у Чорному морі яхту чекало перше випробування, – потужний шторм. Водою залило радіостанцію, котру згодом все ж вдалося відремонтувати. Багато радіоаматорів із різних країн світу уважно слухають ефір, щоб почути голос відважних українських мореплавців. Всі, кому поталанить встановити радіозв’язок з екіпажем “Купави”, отримають диплом з автографами членів екіпажу. Цей диплом заснований з ініціативи дружньої команди українського радіопорталу – Володимира Степаненка (UZ1RR) та Миколи Доломанського (UT7RA). Перший зразок ламінованого диплому був урочисто переданий в Херсоні Анатолієм (UY5HF) екіпажу яхти, і цей диплом буде з ними на протязі всього плавання.
Детальну інформацію про плавання української яхти “Купава”, мапу з відображенням пройденого шляху, очікувані погодні умови по маршруту яхти, частоти та час виходу на радіозв’язок, фотоальбоми і багато іншого, можна отримати за адресою: http://www.uarl.com.ua/ Український радіопортал є основною іноформаційною підтримкою подорожі яхти "Купава" навколо світу.
Побажаємо відважним українським яхтсменам на яхті “Купава”, послідовникам капітана Юрія Лисянського, першого українця (із міста Ніжина), котрий у 1803-1806 роках здійснив навколосвітню подорож на кораблі “Нева”, сім футів під килем та переможного повернення на рідну землю.

73! Петро Грицай, US1REO
20 12 2009

 
return_links(); ?>